0102030405060708

FENG SHUI

Je praktika rozmiestnenia, usporiadania  a zariadenia bytov, domov, kancelárií, obchodov a pod.

Táto metóda sa zaoberá aj vhodnou voľbou farieb, tvarov a materiálov v súlade s prírodou.

Tiež vhodnou orientáciou voči svetovým stranám, prúdením energií, vplyvom geopatogénnych zón a elektrosmogu.

 

Niekedy stačí tak málo a všetko sa dá napraviť aj bez sťahovania nábytku.

Cieľom FENG SHUI je, aby sa ľudia v takto zariadených priestorov  cítili príjemne, boli vyrovnaný s prostredím, ktoré im bude upevňovať zdravie, prosperitu, vzťahy v rodine a v láske.

FENG SHUI, sa dá dobre praktizovať aj pri návrhu firemného loga a vizitky.

Detská izba pred a po zmene feng shui

Detská izba je jedna z veľmi dôležitých miestností v našich bytoch. Na rozdiel od iných miestností slúži deťom na viac účelov. Je to miesto na spanie, hranie a s pribúdajúcim vekom dieťaťa aj na učenie. Preto by mala zodpovedať veku a potrebám dcéry alebo syna. Detská izba by mala ponúkať možnosť zmeny. Vekom hračky, skladačky, kočiare, autodráhy nahradia knihy, školské potreby, plagáty, stojany na CD a pod. Deti odmalička vedia vycítiť priestor, čo sa postupne až do dospelosti vytráca. Táto schopnosť ostáva iba niektorým jedincom.

Je dobré, ak sa aj deti samy podieľajú na zariaďovaní svojej izby. Pre staršie dieťa je výhodou, ak je jeho detská izba umiestnená
v severovýchodnom sektore. To môže prispieť k lepším študijným výsledkom v škole, nakoľko z každej svetovej strany prúdi iný vplyv a zo severovýchodu prúdi pozitívny vplyv vzdelania. Pokazené hračky či chýbajúce časti hier vyraďte. Tiež aj malé veci na oblečenie, ktoré už dieťa nenosí. Každý potrebuje odkladací priestor – najlepšie je ho zriadiť v samostatnej miestnosti (šatník, komora, pivnica). Ak vám to však priestor nedovoľuje, vhodné sú aj vstavané skrine, ktoré vytvoria akoby samostatný priestor.

 

PDF