0102030405060708

FENG SHUI

Je praktika rozmiestnenia, usporiadania  a zariadenia bytov, domov, kancelárií, obchodov a pod.

Táto metóda sa zaoberá aj vhodnou voľbou farieb, tvarov a materiálov v súlade s prírodou.

Tiež vhodnou orientáciou voči svetovým stranám, prúdením energií, vplyvom geopatogénnych zón a elektrosmogu.

 

Niekedy stačí tak málo a všetko sa dá napraviť aj bez sťahovania nábytku.

Cieľom FENG SHUI je, aby sa ľudia v takto zariadených priestorov  cítili príjemne, boli vyrovnaný s prostredím, ktoré im bude upevňovať zdravie, prosperitu, vzťahy v rodine a v láske.

FENG SHUI, sa dá dobre praktizovať aj pri návrhu firemného loga a vizitky.

Feng šuej v podnikaní

Všade okolo nás sa nachádza päť živlov – drevo, oheň, zem, kov a voda. Každé podnikanie je charakterizované niektorým zo živlov. Napríklad pod živlom kov je zahrnuté podnikanie v oblasti zlatníctva, šperkov, zámočníctva atď. Podnikanie v oblasti financií a bankovníctva je charakterizované živlom voda. Napríklad živel zem súvisí so stavebníctvom. Drevo a zelené odtiene nahrávajú zdravotníctvu. Živel oheň je charakteristický v podnikaní v oblasti mäsiarstva alebo v oblasti podnikania s krbmi. Podľa toho, v akej oblasti podnikáte, volíte aj výber farieb do vášho interiéru, výber materiálu pre váš nábytok, celkový štýl a vzhľad vašej kancelárie či predajne. Dokonca aj návrh vizitky a loga firmy je vhodné ladiť s farbou, ktorá reprezentuje druh vášho podnikania.

 

Osvetlenie a práca

Osvetlenie je jedným zo základných zásad feng šuej. Preto je dobré dať si záležať na forme a type osvetlenia. Svetlo je povzbudivým prvkom na lepšiu koncentráciu a vyšší pracovný výkon. Naopak, slabé a nevhodné osvetlenie spôsobuje depresiu a lenivosť. Tiež si všimnite tmavé kúty vo vašej kancelárii a vysvieťte ich, aby vám neblokovali pozitívnu energiu. Podľa metódy feng šuej platí – čím svetlejšie, tým lepšie.

 

Ostré hrany a rohy nasmerované na vás

Ostré hrany a rohy vo vašej kancelárii alebo obchode vyžarujú negatívnu energiu. Preto ich prekryte rastlinami, najlepšie listnatými, aby ste prerušili tento negatívny vplyv. Seďte vo vyjednávacej polohe

 

Seďte vo vašej kancelárii v takzvanom bode sily.

To je miesto uhlopriečne najvzdialenejšie od dverí, odkiaľ máte dobrý výhľad a pod kontrolou celú miestnosť. Dôležité je mať krytý chrbát pri sedení, napríklad si ho vytvorte vysokým operadlom a stenou. Aj pri rokovaní vyjednáte viac, ak budete sedieť v silovej polohe a budete mať krytý chrbát. Naopak, ak by ste sedeli v priestore s otvoreným chrbtom a mali za sebou dvere, boli by ste pri rokovaní 51 Text: Ing. Andrea Farkašová Foto: shutterstock.com biznis Feng šuej v podnikaní Jednou z činností Andrey Farkašovej je poradenstvo feng šuej a aplikovanie tejto metódy do projektov, interiérov domov a tiež firemných priestorov. Feng šuej sa venuje 10 rokov. Mediálnou činnosťou o feng šuej by chcela napraviť mýty a povery, ktoré sa niekedy mylne spájajú s touto metódou. Ing. Andrea Farkašová neistí a vyrušovaní. Takže jedno je isté – dobrá poloha za stolom môže ovplyvniť váš výsledok z rokovania.

 

Ako si prilákať peniaze

Nezaškodí trocha čarovania... Na pokladnicu si vo vašom obchode prilepte tri mince pre šťastie. Môžete ich prilepiť aj na registračnú pokladnicu alebo knihu príjmov. Symbolizuje to zvýšenie denného obratu.

 

Vyberte si

Metódy, ktoré sa používajú v oblasti feng šuej, sú rýchlejšie aj pomalšie. Rýchlejšie pracujú na princípe vetra a vody. Pomalšie zase na princípe času a priestoru. Kanceláriu usporiadanú podľa princípov feng šuej na prvý pohľad pravdepodobne nespoznáte, ale určite sa v nej budete cítiť príjemne. Veľakrát mám od klientov spätnú väzbu a naozaj platí, že trpezlivosť ruže prináša.