0102030405060708

FENG SHUI

Je praktika rozmiestnenia, usporiadania  a zariadenia bytov, domov, kancelárií, obchodov a pod.

Táto metóda sa zaoberá aj vhodnou voľbou farieb, tvarov a materiálov v súlade s prírodou.

Tiež vhodnou orientáciou voči svetovým stranám, prúdením energií, vplyvom geopatogénnych zón a elektrosmogu.

 

Niekedy stačí tak málo a všetko sa dá napraviť aj bez sťahovania nábytku.

Cieľom FENG SHUI je, aby sa ľudia v takto zariadených priestorov  cítili príjemne, boli vyrovnaný s prostredím, ktoré im bude upevňovať zdravie, prosperitu, vzťahy v rodine a v láske.

FENG SHUI, sa dá dobre praktizovať aj pri návrhu firemného loga a vizitky.

Jedáleň

Vo víre rýchleho životného štýlu si určite každý z nás rád posedí a dopraje si čaro útulne prestretého stola v kruhu svojich najbližších. Toto čaro tvoria okrem jedla aj prestieranie, poháre, obrus, dekorácie, kvety, ovocie atď. Dotvárajú ho farby a doplnky, napríklad v štýle ročného obdobia.

 

Na jar sú to veľkonočné dekorácie, letný jedálenský stôl môžu zdobiť napríklad kvety – typickými letnými kvetmi sú slnečnice. Na jesennom stole môžeme naaranžovať gaštany, tekvičky, jesenné listy... Zimný stôl nám dotvoria svietniky, vianočné dekorácie, prípadne zasnežené motívy. Na jedálenskom stole by však nemala chýbať v každom ročnom období misa s ovocím a hlavne vtedy, ak máme jedáleň orientovanú na východ. Ovocie vo východnom sektore posilňuje zdravie, nesmie však byť zosušené alebo nahnité. Zdravie môžeme ešte posilniť aj obrazmi s ovocím, umiestnenými na východnej stene. Najvhodnejšie situovanie jedálne je teda na východ. Do jedálne je vhodné umiestniť aj veľké zrkadlo, napríklad nad príborník. Mágiou veľkého zrkadla privodíme pocit blahobytu, akoby sa nám jedlo na stole zdvojnásobilo. Do jedálne dajme radšej málo nábytku. Vhodná je vitrína zo skla alebo už spomínaný príborník. Ideálnym tvarom jedálenského stola je kruh, ktorý nemá žiadne ostré hrany. Podľa feng šuej je jedným z najdokonalejších tvarov. Osemuholníkový tvar, veľmi uznávaný z pohľadu feng šuej, predstavuje mapku bagua, z ktorej sa odvíjajú princípy feng šuej. Oválne tvary stolov, ako elipsa, sú tiež veľmi vhodné. Veľa okien a nástenné hodiny rušia súlad.